O czym należy pamiętać przyciemniając szyby w samochodzie

Pojazdy z przyciemnionymi szybami prezentują się bardzo estetycznie, dają również osobom w nich przebywających duże poczucie dyskrecji i pewnego bezpieczeństwa. Ponadto mają bardzo korzystne właściwości dla zdrowia osób korzystając z samochodu, nie pozwalają bowiem na dotarcie do nich większości szkodliwych promieni UV.

Niektórzy producenci aut, zwłaszcza tych luksusowych, fabrycznie wyposażają poszczególne modele swoich pojazdów w ciemniejsze szyby. Jeśli jednak dany samochód nie zostać w ten sposób „dopieszczony”, można przyciemnić szybę z użyciem sprawdzonych przez wiele osób metod.

  • Pierwszą z nich jest naklejanie specjalnej folii. Należy to zrobić w sposób bardzo dokładny oraz skrupulatny, z wykorzystaniem najlepszej jakości folii. Lepiej nie podejmować się tego zadania samodzielnie i zlecić je doświadczonej firmie.

  • Drugą metodą przyciemniania szyb jest metalizacja szkła tlenkami tytanu w specjalnym piecu, co daje bardziej zróżnicowane efekty, niż naklejanie folii, ale jest również dużo kosztowniejsze.