Pojazdy transportu bliskiego- wózki widłowe

Pojazd transportu bliskiego jakim jest wózek widłowy może pracować na zamkniętym obszarze. Musi wtedy posiadać napęd elektryczny. Wózki spalinowe i te napędzane gazem LPG mogą pracować jedynie na otwartej przestrzeni, gdzie istnieje swobodna wymiana powietrza.

Cechy wózków widłowych

I. Wózki mogą posiadać różne nośności. Wiele zależy od potrzeb klienta. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że lepiej zakupić wózek o za dużym udźwigu niż nasze potrzeby, niż później dopłać do nowego pojazdu.

II. Podczas pracy na wózku operator odpowiedzialny jest za bezpieczeństwo swoje i osób postronnych, dlatego zadania powinien wykonywać na wydzielonym obszarze.

III. W trakcie podnoszenia ładunku nikt nie może przemieszczać się pod widłami, a także nikt nie może dekoncentrować operatora. Jeżeli dojdzie do uszkodzenia wózka, lub podczas przeglądu operator stwierdzi, że pojazd nie nadaje się do pracy, do konieczne jest odstąpienie od wykonywania zadania i poinformowanie przełożonego o zaistniałej sytuacji. Szeroki wybór różnych modeli wózków znajdziemy pod adresem – lemarpol.