Ręczne wciągniki – co warto o nich wiedzieć

 

Wciągniki to bardzo proste urządzenia, które są wykorzystywane do podnoszenia ciężkich materiałów. Dzięki nim transport materiałów np. na wyższe piętra podczas budowy jest znacznie:

 

  • łatwiejszy,
  • sprawniejszy
  • i szybszy

 

Dlatego warto je wykorzystywać, ponieważ czynią pracę bardziej wydajną.

 

 

W większości przypadków nie trzeba inwestować w elektryczne wciągniki – wystarczą najprostsze wciągniki ręczne. Ciekawy wybór takich wciągników, można znaleźć w sieci – http://www.panda.pl/p/1090/wciagniki-linowe-silverline – dobrze jest też zwrócić uwagę na parametry udźwigu oraz gwarancję producenta.

 

 

Wyróżnia się dwa typy tych urządzeń

 

A mianowicie są to wciągniki:

 

  • łańcuchowe
  • i dźwignicowe

 

Różnią się one przede wszystkim maksymalnym możliwym udźwigiem. Ten pierwszy rodzaj jest w stanie znieść o wiele większy udźwig – niektóre modele są w stanie podnieść nawet 20 ton. Podczas gdy modele dźwignicowe zwykle nie są w stanie unieść więcej niż 3-4 ton.

 

Dlatego podczas wyboru wciągnika ręcznego zwróć uwagę na odpowiednią ilość powierzchni hamujących. Dzięki temu korzystanie z tego urządzenia będzie bezpieczniejsze.

 

Ponadto inwestując w wciągnik ręczny w zestawie można dostać wszystkie niezbędne elementy, czyli między innymi hak  lub zaczep umożliwiający podnoszenie towarów. Dzięki temu od razu po zakupie nowego urządzenia będziesz w stanie z niego w pełni korzystać.