Zagrożenia czyhające na samochód i kierowców w ciągu roku

Posiadanie samochodu to duży luksus w dzisiejszym świecie. Mobilność okazuje się być podstawą w rozwijaniu kariery zawodowej i prowadzeniu udanego, prywatnego życia towarzyskiego. Na kierowców oraz ich samochody czeka jednak mnóstwo zagrożeń. Poniżej kilka wskazówek, które pokażą w jaki sposób ich unikać.

  • Wiosna

Okres najbardziej alergiczny. Uczuleni kierowcy powinni w miarę możliwości unikać prowadzenia pojazdu w okresie wzmożonego pylenia roślin. Pozwoli to zminimalizować ryzyko wypadków na drodze. Dla samochodu okres wiosenny jest najbezpieczniejszy.

  • Lato

Wysokie temperatury panujące na dworze działają na kierowców dokładnie tak, jak alkohol – znacznie wydłużają czas reakcji. W upalne lato warto więc zachować szczególną ostrożność. Zagrożenia dla samochodu? Często pojawiający się grad. Auto należy w miarę możliwości garażować, aby nie narazić go na uszkodzenia karoserii.

  • Jesień i zima

Okres jesienno-zimowy jest najtrudniejszy dla samochodów, które są wówczas szczególnie narażone na korozje. Kierowcy powinni zwrócić szczególną uwagę na zabezpieczenie karoserii specjalnymi środkami konserwującymi.